Livamine

Saya Grup’un madencilik sektöründeki yolculuğu 2010 yılında “Livamine” markası ile başladı. Marka 2016 yılı başında yatırımlarını gerçekleştirmek üzere “Liva Krom İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret A.Ş.”  adı altında şirketleştirildi ve grubun en yeni üyesi olarak Saya Grup şirketleri arasındaki yerini aldı.

Şirket kurulumunu takip eden süreçte Bursa ili Harmancık ilçesine bağlı bölgede krom işletme ruhsatı sahibi olan Uludağ Harmancık Krom SAN. TIC. A.Ş şirketini satın alan Livamine, 389 hektarlık krom işletme ruhsat sahibi oldu.

Livamine satış ve pazarlama konusunda, dünyanın en büyük krom cevheri, ferrokrom üreticisi ve en büyük hammadde ticari firması olan Glencore şirketi ile partnerlik anlaşması da imzalayan Livamine, iş geliştirme ve Ar-Ge çalışmalarına da büyük önem vermektedir.

Sektöründe ön sıralarda yer almak için, “Ön Arama” ruhsatına sahip olduğu 21 sahada AR-GE çalışmalarına başlamak üzere CFT Mühendislik ile anlaşan Livamine,  bu sahalarda  altın, bakır ve krom başta olmak üzere metalik maden araştırması yapmaya başlarken; bir yandan da krom ve diğer metalik madenler ile iş birliği potansiyeline yönelik görüşmelerine de devam ediyor.

Gelecekte ülkemizin ve dünyanın sayılı maden şirketlerinden birisi olmayı hedefleyen Livamine, bu hedef doğrultusunda yeni maden ocak sahibi olma çalışmalarına devam etmektedir.

Web Sitesi: www.livamine.com

e-bültene üye ol
Copyright 2011 © Saya Grup. Tüm hakları saklıdır.