Volt Motor

Türkiye’nin en seçkin endüstriyel markaları arasında yer alan ve 1987 yılında kurulmuş olan Volt Elektrik Motorları, 2011 yılında Saya Grup iştirakleri arasındaki yerini aldı.

Saya Grup bünyesine katılmasıyla birlikte yapılmaya başlanan ve devam etmekte olan; AR-GE, kalite, inovasyon ve modernizasyon çalışmaları sonucu bugün Volt Motor, teknolojisi, ürün kalitesi, ürün çeşidi ve 45.000 m²'lik üretim alanında sahip olduğu kapasiteyle, Türkiye’nin lider elektrik motoru üreticilerinden biri haline geldi. 

Türk sanayiinde kullanılan elektriğin yaklaşık %70’i elektrik motorları tarafından tüketilmektedir. Volt Motor, ülkemizdeki enerji tüketimini düşürmek ve enerji verimliliğini artırmak adına yaptığı AR-GE çalışmalarıyla, premium enerji seviyesi olan IE3 verim sınıfındaki elektrik motorlarını piyasaya sunmaya başlamıştır. Super premium enerji seviyesindeki IE4 motorlarla ilgili olarak da uluslararası pazardaki işbirliklerini sürdürmektedir.

Her yıl kendi sektöründe yeniliklerin öncüsü olmak için çalışan Volt Elektrik Motorları, Saya Grup bünyesinde faaliyetlerini sürdüren, yurtiçi ve yurtdışında pek çok sektöre hizmet ve ürün sunan Voltsan Kalıp ile 2016 yılında birleşti. 

2020 yılına kadar sektör liderliğine ulaşmayı hedefleyen Volt Elektrik Motorları bu birleşme ile daha güçlenerek, TURQUALITY ve EFQM rehberliğinde ilerlediği mükemmellik yolculuğunda global bir marka olmak için emin adımlarla ilerlemeye devam etmektedir.

Web Sitesi: www.voltmotor.com.tr

e-bültene üye ol
Copyright 2011 © Saya Grup. Tüm hakları saklıdır.