GRUP ŞİRKETLERİMİZDEN
Ar-Ge'ye 100 Milyon TL Değerinde Yatırım
 
Abdulrezzak Sancak ve kardeşleri, ticari yolculuğuna 1950’li yıllarda baba Abdulkerim Sancak öncülüğünde başlıyor. Aile, potansiyelini daha geniş pazarlarda gerçekleştirmek düşüncesiyle, 1987’de İstanbul’a yerleşip, Es Ecza ve Koz Ecza depolarını kuruyor. 1993’te de Hedef Alliance kuruluyor. 
Abdulrezzak Sancak ve kardeşleri, uzun yıllara dayanan deneyim ve bilgilerini farklı sektörlerde de değerlendirmek amacıyla ve ülkemizin kalkınmasında lokomotif görevi üstlenecek, AR-GE, istihdam ve ihracata katkı vermek arzusuyla, 2006 yılında Saya Grup’u kuruyor.
 
Hayat buna değer” sloganı ile ülkeye modern eserler sunan Folkart’ı, Türkiye’nin en büyük ilaç fabrikası olan Pharmactive İlaç gibi yüksek standartlara sahip prestijli bir ilaç üretim üssünü, Volt Motor ve Voltsan Kalıp’ı bünyesinde barındıran Saya Grup, 2014 yılını 400 milyon TL ciro ile kapattı. Bu, 2013’e göre % 27’lik büyüme gösterdiği anlamına geliyor.  
 
AR-GE’ye verdikleri önemden söz eden Saya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdulrezzak Sancak; “Grup bünyesinde şu an 1500 kişi çalışıyor. 2020 itibariyle 3 bin kişi istihdam etmeyi ve 2 milyar lira ciroyu hedefliyoruz. 2020 yılına gelindiğinde, yılda 100 milyon lirayı AR-GE’ ye ayırmayı planlıyoruz. AR-GE’ye büyük önem veriyoruz. İştiraklerimizden Volt Elektrik Motorları ve Pharmactive İlaç, AR-GE yoğun sektörlerde yer alıyor” dedi. Saya Grup bünyesindeki şirketlerden biri olan ve ilaç sektöründe faaliyet gösteren Pharmactive, henüz birinci yılı dolmuşken Türk İlaç sektöründe farklılık yaratıp yaklaşık 300 firma arasında 37.sıraya oturdu. 2017 yıl sonuna kadar Avrupa’da satışa başlayacak olan Pharmactive, Amerika’da da kendi satış pazarlama ekiplerini kurmayı hedefliyor. 
 
Saya Grup olarak inşaat ve sanayi işlerine 2006 yılından sonra girerek sıfırdan bir grup yarattıklarını belirten Sancak; “ Şu anda var olan 4 şirketimiz var. Onları büyütmek istiyoruz. Hepsinin büyüme potansiyeli var. İnşaatta Folkart ile İzmir ve çevresinde özgün projeler yapıyoruz. Volt Elektrik Motorları Şirketi’ni satın alarak son 4 yılda bu şirketi 5 kat büyüttük.. 2010’da cirosu 28 milyon TL olan şirketimizden 2015 yılında 135 milyon TL ciro bekliyoruz. Voltsan Makine Kalıp Şirketi’miz ile de pek çok sektöre kalıp üretiyoruz” dedi. Bütün iş kollarında stratejik olması kaydı ile işbirliklerine sıcak bakan Saya Grup, şirkete katkı sağlayacak yerli-yabancı ortaklıklara açık görünüyor.
 
İnsanlara faydalı olmayı temel amaç edinmiş olan Saya Grup şirketleri, yüksek hassasiyet gösterdiği, uyuşturucu ile mücadele, eğitime destek gibi konularda ses getiren sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirip, sosyal yardımlaşma ve dayanışmaya doğrudan destek veriyor.
 
“PHARMACTIVE” ALMANYA’DAN ONAY ALDI, YENİ HEDEF AMERİKA
 
5 yıl içerisinde Türkiye’deki eşdeğer ilaç üreticisi firmaların arasında ilk 5’e girmeyi hedefleyen ve toplam yatırımı 200 milyon dolar olan Pharmactive İlaç’ın 2014 yıl sonu IMS cirosu 115 milyon TL’ yi geçti. 2013 yılında Türkiye Sağlık Bakanlığı’ndan GMP onayı alan Çerkezköy’deki tesisleri için, 2015 Şubat ayında Almanya Sağlık Bakanlığı BfArM’dan onay alarak Avrupa’nın herhangi bir ülkesinde satış pazarlama yapma yetkisini elde etti. Toplam 31 marka ile pazarda en etkin şekilde aktif olmaya devam eden Pharmactive İlaç, yıllık yaklaşık 17 milyon kutuluk bir satış hacmine sahip oldu. 
 
Pharmactive İlaç ile  2010 yılından bu yana ilaç sektöründe faaliyet gösteren Saya Grup Çerkezköy’de toplamda 108 bin m2 alana kurulu 42.500 m2’lik 1. etap tesisinde ilaç üretiyor. İlaç sektöründe büyük bir gelecek gördüklerini anlatan Sancak; “ 200 milyon $’lık yatırıma sahip fabrikamızda 2. etap tesis yatırımı için de çalışmalarımız sürüyor. Tesisin 2.etabı bittiğinde Avrupa’nın en büyük ilaç üretim kampüslerinden birine dönüşecek. Tüm etaplar bittiğinde istihdam rakamı 2 bin kişiye çıkacak” dedi. 
 
 
FOLKART’TAN ULAŞILABİLİR LÜKS
 
Saya Grup’a hayat veren Folkart, “Hayat buna değer” sloganı ile ülkeye modern eserler sunarken, bir yandan ekonomiye değer katıp, bir yandan da yatırımcısına kazandırıyor. Folkart’ın, insan yaşamına kalite, konfor getiren özgün ve prestijli projeleri, ulusal ve uluslararası ödüllere layık görüldü. Folkart, Avrupa’nın en yüksek ikiz kulelerinden biri olan Folkart Towers ve Türkiye’nin en büyük ilaç fabrikalarından Pharmactive gibi yüksek standartlara sahip projelere de imza attı. Grup, Folkart Yapı’nın şu sıralar yeni projesi olan“Folkart Life Bornova” ile gündemdeki yerini koruyor. 
 
Yüksek kaliteli, konforlu yapılarında ayrıntılara verdikleri önemden bahseden Sancak; “Folkart, hayata geçirdiği sosyal ve kültürel projeleriyle de adından övgüyle söz edilen bir marka olmuştur. 800 metrekarelik alanıyla Türkiye’nin en büyük sanat galerisi olan FolkArt Gallery, düzenlediği çağdaş sergilerle, sanatı geniş kitlelerle buluşturmaktadır. Folkart, sanata verdiği bu önemi kendi eserlerine de taşımakta, yüksek teknolojiyle ve çevre dostu bir anlayışla gökyüzüne uzanan seçkin yapılarını, bir sanatçının estetik titizliğiyle inşa etmeye devam etmektedir” dedi. 
 

 

Büyüyen Sektörler Arasında Yeniliğin Gücü
VEFAT VE BAŞSAĞLIĞI
Yönetim Kurulu Üyemiz Sn. Mesut Sancak'tan
Volt Motor - KSB İşbirliği
EFQM Mükemmellik Ödülü
Saya Grup Bünyesinde Mentorluk Programı Başladı!
Saya Grup Ailesi'nden Spora Bir Destek Daha!
Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak Röportajı
Yeni İnsan Kaynakları Müdür'ümüz Filiz KANER
İnsanlara Şifa Olmak ve Fayda Sağlamak İçin
Yakında 'Veli' derler
İlk beş içine gireceğiz.
Rotayı ABD'ye çevirdi
Akşam Gazetesi röportajı
M. Levent Selamoğlu, artık Saya Grup'ta!
Folkart sanatta da zirvede
İzmir'in yeni sembolü Folkart Towers...
Sanatın yeni merkezi "Ellerin Büyüsü"ne kapıldı.
Folkart Sanatla Elele
Sanatın standartı yükseldi.
Sanatçılar Yönetecek
Sanatin yeni merkezi 'Ellerin Büyüsü'ne kapıldı.
77 yılın özeti bu kitapta
Türkiye'nin yeni ilaç üretim Üssü olacak
2. Sancak Dönemi
Geleceğin Eczacıları Türkiye'nin Yerli İlaç Üretim Tesisi Pharmactive'de buluştu
31.TED Doktorlar Tenis Turnuvası Ödülleri Sahiplerini Buldu
Vahap Munyar Röportajı
Röportaj : Köksal Ülgen
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
14 Nisan Tıbbi Tanıtım Temsilcileri Günü
Türkiye’nin Yeni Yerli Üretim Üssü: Pharmactive
18 Mart Çanakkale Zaferi'nin Yıldönümü
14 Mart Tıp Bayramı Mesajı
8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı
Global Sanayici Dergisi Metin SANCAK röportajı
Ayın konuğu Abdulrezzak Sancak
Folkart Yapı'ya kararlılık belgesi
Saya Grup kararlı ve Paylaşımcı
Saya Grup - Pharmactive, İlaç Üretim ve Satışa SAP ile hazırlandı
Volt Motor A.Ş. Turquality yolunda
Grubun değerini 2 katına çıkaracağız.
Hedefimiz İlk Beş Yılda İlk Beşte Olmak
Hedef Alliance'ın yönetiminden ayrıldık.
Söyleşi - Haluk Sancak
Pharmactive İlaç’tan Kimya Laboratuvarı
Folkart’tan Çeşme’ye Yatırım Zamanı
Folkart Towers Artık İzmir’in en yükseği
Ümit Ceylan, Saya Grup’a Yönetim Kurulu Üyesi olarak katıldı.
Kalder ile EFQM Eğitimleri
Volt Elektrik Yatırımla Büyüdü
Folkart Narlıdere Projesi Ödül Getirdi
Van İçin Tek Yürek
Motor Üreticisi Volt, Saya Grup Bünyesinde
Saya Grup Sanayi Sektöründe
Hedef Alliance ve Sancaklar Vakfından Pakistana 1 milyon TL değerinde ilaç yardımı
Somali İçin Tek Yürek
Carrefoursa Alpark’ı 45 milyon liraya aldı
Sancaklar Camisi'nin Temeli Atıldı
Dilek Gappi - Volt Elektrik Röportaj
e-bültene üye ol
Copyright 2011 © Saya Grup. Tüm hakları saklıdır.