TARİHÇE
Saya Grup Hakkında

Sancak Ailesi, ticari yolculuğuna 1950’li yıllarda baba Abdulkerim Sancak öncülüğünde başladı. Anadolu’nun çeşitli illerinde faaliyetlerini sürdüren aile, iş ahlakı ve kalite anlayışıyla, çevresinde yüksek bir saygınlık kazandı.

  Aile, potansiyelini daha geniş pazarlarda gerçekleştirmek düşüncesiyle, 1987’de İstanbul’a yerleşti ve Hedef Alliance’ı kurdu. Abdulrezzak Sancak ve kardeşlerinin de yönetiminde aktif rol aldığı şirket, kısa sürede ilaç dağıtımı alanında ulusal pazarda lider, uluslararası pazarda da önemli bir aktör konumuna geldi.

  Abdulrezzak Sancak ve kardeşleri, uzun yıllara dayanan deneyim ve bilgilerini farklı sektörlerde de değerlendirmek amacı ve ülkemizin kalkınmasında lokomotif görevi üstlenecek, AR-GE, istihdam ve ihracata katkı vermek arzusuyla, 2006 yılında Saya Grup’u  kurdu.

  Folkart, Saya Grup’un ilk şirketi olarak aynı yıl kuruldu. 2007’de İstanbul’da Alpark marketler zinciri satın alındı ve gelen yoğun talepler üzerine 2010 yılında CarrefourSA’ya devredildi.

  2011 yılında Hedef Alliance’la ortaklık sona erdirildikten sonra, Saya’nın girişimci felsefesi kısa zaman içinde yeni meyvelerini vermeye başladı. 2011’in başında Pharmactive kuruldu ve hemen ardından Volt Elektrik Motorları ve Voltsan Kalıp grup bünyesine katıldı. 2016 yılında ise Volt Elektrik Motorları ve Voltsan Kalıp birleşti.

  Saya Grup’un madencilik sektöründeki yolculuğu 2010 yılında “Livamine” markası ile başladı. Marka 2016 yılı başında yatırımlarını gerçekleştirmek üzere “Liva Krom İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret A.Ş.”  adı altında şirketleştirildi.

  ‘İnsanı merkeze alan bir anlayışla büyüyen Saya, 2013-2015 yılları arasında çalışan sayısını yaklaşık 3 katına çıkardı.  2020 yılına gelindiğinde 2 milyar TL ciroya ulaşmayı ve bu cironun %15’ini ihracattan elde etmeyi hedefleyen Saya Grup, her yıl cirosunun yaklaşık %5’ini AR-GE’ ye, %0,5’ini de kurum içi eğitime ayırmaktadır.

  İnsanlara faydalı olmayı temel amaç edinmiş olan Saya Grup şirketleri, yüksek hassasiyet gösterdiği, uyuşturucu ile mücadele, eğitime destek gibi konularda ses getiren sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmekte, sosyal yardımlaşma ve dayanışmaya doğrudan destek vermektedir.

  Saya Grup, günümüz iş dünyasında başarı için belirleyici olan, çağın gereklerine uyumun ve inovasyonun öneminin bilincinde olarak, üç ilke temelinde büyümektedir. Bu ilkeler; hayata pozitif bakmak, hızlı aksiyon almak ve verimlilik odaklı çalışmaktır.

e-bültene üye ol
Copyright 2011 © Saya Grup. Tüm hakları saklıdır.