BASIN BÜLTENLERİ

Avrupa’dan Folkart’a Dört Ödül

Folkart, Avrupa Gayrimenkul Ödülleri Töreni’nden, ikisi Avrupa birinciliği olmak üzere dört büyük ödülle döndü. Folkart Nova Projesi ve Folkart Nefes İstanbul Lansman Kampanyası “5 Star Winner-5 Yıldız Ödülü Avrupa Birinciliği”ne layık görüldü.

Bülteni İndir

Humanis Çin’e Açılıyor

3 kıtada tam 25 ülkeye ihracat yapan Humanis, global etki ağını güçlendiriyor. Türkiye’nin en hızlı büyüyen ilaç firmalarından biri olan Humanis, Avrupa Birliği kalite standartlarındaki üretim yetkinliği sayesinde zorlu bir pazar olan olan Çin’e ihracat hamlesinin ilk adımını attı. Konu ile ilgili açıklama yapan Humanis CEO’su Yunus Sancak, “Çin pazarı Türk üreticileri için önemli bir potansiyele sahip.

Bülteni İndir

Volt Motor, ilk 'Sürdürülebilirlik' raporu yayınlandı

Türkiye’nin en büyük elektrik motoru üreticilerinden Volt Motor, ilk sürdürülebilirlik raporunu yayınladı. Rapor; Volt Motor’un 2021 yılında gerçekleştirdiği sürdürülebilirlik çalışmalarını ve iyi uygulamaları kapsıyor.

Bülteni İndir

Folkart Nova Satışa Çıktı

Folkart'ın İzmir'in yeni kent merkezindeki projesi; Türkiye'de lüksün, kalitenin, estetiğin yeni simgesi olacak NOVA'da, satış süreci başladı. Türkiye'nin en iddialı residence projesi FOLKART NOVA'nın, özenle süren zemin çalışmaları tamamlanırken, temeli atıldı. Projenin anahtar teslim tarihi, 2024 yıl sonu olarak belirlendi.

Bülteni İndir

EXPO’DA Gözler Ghost Robotics Vision 60’da

Ülkemizin önde gelen savunma, havacılık ve teknoloji şirketlerinden Volt Teknoloji ile dünyanın sayılı robot üretim firmalarından Ghost Robotics arasındaki önemli iş birliğinin lansman toplantısı, bu yıl Cumhurbaşkanlığının himayesinde düzenlenen SAHA EXPO Fuarında yapıldı.

Bülteni İndir

Volt Motor 35 Yaşında

Volt Motor Genel Müdürü Hamit Sancak, 1987 yılından günümüze Volt Elektrik Motorları’nın sektörünün öncü markalarından birisi olduğunu söyledi. Sancak, “35 yılın son 11 yılını Saya Grup ile birlikte yürüdük. Saya Grup’un gücünü en iyi şekilde hissettik” dedi.

Bülteni İndir

Enerjimiz Güneşten

Yüksek kalite standartlarında ilaç üreterek gerek Türkiye gerekse dünyadaki hastalara umut olmak için kurulan Pharmactive İlaç, üretim tesisinde kullanılan elektrik enerjisinin yüzde 30’unu güneş enerjisinden karşılıyor.

Bülteni İndir

Pharmactive CEO'su Yunus SANCAK oldu

Yüksek kalite standartlarında ilaç üreterek tüm dünyaya sağlık sunmak için kurulan, Türkiye’nin öncü ilaç üretim şirketlerinden Pharmactive’in yeni CEO’su Yunus Sancak oldu.

Bülteni İndir

Türkiye İçin Türkiye’de

Yaşamı tehdit eden hastalıklara en iyi çözümleri geliştirme misyonuyla yenilikçi tedaviler geliştiren bilim şirketi Gilead, Hepatit ve HIV alanlarındaki hayat kurtaran stratejik ilaçlarını Türkiye'de üretmeye başladı. Türkiye için Türkiye’de vizyonuyla iş ortağı Pharmactive İlaç iş birliğiyle yerli üretime başlayan Gilead, böylece Türkiye cirosunun yaklaşık %70’ini Türkiye’de üretir duruma gelecek. ...

Bülteni İndir

SAYA GRUP UN GLOBAL COMPACT'TA

Saya Grup ve grup şirketlerinden Folkart, Pharmactive ve Volt Elektrik Motorları Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi (UN Global Compact) platformuna üye oldu...

Bülteni İndir

PHARMACTIVE’DEN SAĞLIKÇILARA DESTEK

Türkiye Acil Tıp Derneği (TATD) ve Acil Tıp Asistan Birliği (ATAB), 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında, COVID-19 nedeniyle hayatını kaybeden sağlık çalışanları anısına Tıp Bayramı Koşusu düzenledi. Pharmactive Ana Sponsorluğu’ndaki etkinlik Ankara Eymir Gölü’nde 13 Mart 2022 tarihinde gerçekleştirildi. Etkinliğe Türkiye’nin dört bir tarafından doktorlar ve sağlık çalışanları...

Bülteni İndir

SAYA GRUP ÜRETİMLE BÜYÜYOR

Folkart, Pharmactive, Volt Motor, Volt Teknoloji gibi önemli markaları bünyesinde barındıran Saya Grup, 1964 yılında Konya’da kurulan Öztekfen Redüktör’ün yüzde 66’sını satın aldı.

Bülteni İndir

SAYA GRUP’TAN WEBİNAR TOPLANTISI

Saya Grup bünyesindeki Folkart, Pharmactive İlaç, Volt Motor, Volt Savunma ile Promote şirketlerinin genel müdürleri, “Sözün Özü” adlı webinar toplantısında tüm grupta çalışan yaklaşık 2 bin kişi ile biraraya geldi.

Bülteni İndir

FOLKART'A İKİ ÖDÜL DAHA

Gayrimenkul sektörüne yön veren şirketleri teşvik etmeyi amaçlayan Real Estate Stars 2019 Ödülleri sahiplerini buldu. Folkart, Real Estate Stars – Türkiye'nin Gayrimenkul Liderleri Ödül Töreni'nde 4 kategoriden 2'sinde ödül almaya hak kazandı.

Bülteni İndir

FOLKART ALTIN LİG’TE

Türkiye İtibar Akademisi (TİA) ile Yıldız Üniversitesi (YTÜ) İstatistik Bölümü’nün, Ekonomiye Fayda Endeksi (EFE) araştırmasından çıkan sonuçlara göre Folkart Altın Lig’te yer aldı. Türkiye İtibar Endeksi araştırmasında ülkenin en itibarlı şirketleri arasında gösterilen Folkart, Ekonomiye Fayda Endeksi’nde de öne çıkan şirketlerden oldu.

Bülteni İndir

FOLKART’A İTİBAR ÖDÜLÜ

Folkart sadece İzmir’de faaliyet göstermesine rağmen Türkiye genelinde yapılan araştırma sonucu inşaat sektörünün en itibarlı markaları arasında ilk 10’a girerek büyük bir başarı gösterdi. Folkart dışında İlk 10’da yer alan şirketlerin hepsinin çok sayıda...

Bülteni İndir

CHIESI İLE PHARMACTIVE İŞBİRLİĞİ BÜYÜYOR

Chiesi ile Pharmactive, 2018 yılında başlattıkları ortak pazarlama stratejisi ve üretim işbirliğini genişletiyor. Türkiye’de 10 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren İtalya merkezli uluslararası ilaç firması Chiesi Türkiye, yerel yatırımlarını artırmaya yönelik stratejisi kapsamında, Pharmactive ile beklometazon etken maddeli nazal steroid ilacı için yerel üretim anlaşması imzaladı.

Bülteni İndir

PHARMACTIVE VE GILEAD GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRİYOR

İlaç sektörü 2019 inovasyon endeksinde dünyada ilk sırada yer alan çok uluslu bilim şirketi Gilead Sciences, devletin stratejik yerli üretim öncelikleri doğrultusunda en yenilikçi ve hayat kurtaran ilaçlarını Türkiye’de üretecek. Türkiye, Gilead Sciences’ın ilgili ilaçlar için halihazırda üretim yapmakta olduğu Kanada ve İrlanda’dan sonra üçüncü üretim üssü olacak. Yerli üretim için Pharmactive İlaç ile iş birliği anlaşması imzalayan Gilead Sciences Türkiye, böylece toplam cirosunun %70’inden fazlasını Türkiye’de üretir duruma gelecek.

Bülteni İndir

VOLT MOTOR ŞAMPİYONLAR LİGİ’NDE

Türkiye’nin en seçkin endüstriyel markaları arasında yer alan ve 1987 yılında kurulan Volt Elektrik Motorları, Turquality Destek Programı’na kabul edildi. Saya Grup bünyesinde 2011 yılında dahil olmasının ardından Ar-Ge, kalite, teknoloji, inovasyon ve modernizasyon yatırımları ile Türkiye’nin lider elektrik motoru üreticilerinden biri haline gelen Volt Motor, günümüzde 16 ülkeye elektrik motorları ihracatı gerçekleştiriyor.

Bülteni İndir

“BÜYÜK DAHİ” FOLKART GALLERY’DE

İzmir'de 2015 yılında kurulan Folkart Gallery, 2018-2019 sergi sezonunu “Büyük Dahi / Gazi Mustafa Kemal" sergisi ile açtı. Açılış töreni TBMM Meclis Başkanı Binali Yıldırım, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir'in siyaset, iş ve sanat hayatının önemli isimlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Bülteni İndir

VOLT MOTOR’DAN KOMPRESÖR SEKTÖRÜNE ÖZEL MOTOR

Saya Grup bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Volt Motor, Türkiye'nin ilk özelleştirilmiş yeni nesil kompresör ve sürücü motorlarını tanıttı. Volt Motor’un ürettiği yeni nesil motorlar çok daha uzun ömürlü, daha az servis ve bakım gerektirirken, zor şartlara karşı daha dayanıklı.

Bülteni İndir

YATIRIM MEGA! FOLKART VEGA!

Adını Lir takım yıldızındaki en parlak yıldızdan alan yeni projemiz Folkart Vega’nın lansmanını “yıldızlar kadar parlak, İzmir kadar eşsiz” söylemiyle İzmir Hilton Oteli’nde ulusal ve yerel basın temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirdik.

Bülteni İndir

FUAR BU YIL DA IŞIL IŞILDI

Folkart’ın Ana Sponsorluğunda gerçekleştirilen 87. İzmir Enternasyonal Fuarı en yoğun dönemlerinden birini yaşadı. 87.İEF ile ilgili bir değerlendirme yapan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, başta İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu olmak üzere, tüm İzmirlilere teşekkür etti.

Bülteni İndir

FOLKART YATIRIMCISINA KAZANDIRIYOR

Türkiye'de konut fiyatlarının Ege ve Trakya’da yükseldiği belirlendi. Konutta en çok İzmir rağbet görüyor. Geçen yıl İzmir'de konut değer artışı, İstanbul'u üçe katladı. Konut fiyat endeksi verilerine göre İzmir, yüzde 18.7 değer artışına sahipken, İstanbul ise yüzde 6.3’te kaldı.

Bülteni İndir

VOLT MOTOR’DA ÜRETİM, İSG VE ÇEVRE İÇİN DURDU

Saya Grup bünyesinde yer alan VOLT Motor fabrikasında İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) ile Çevre’nin önemine dikkat çekmek amacıyla geçtiğimiz Cuma günü bir gün süresince üretim durduruldu. Çalışanlar aileleri ile birlikte fabrikaya gelerek, düzenlenen çeşitli etkinliklere katıldı.

Bülteni İndir

PHARMACTIVE İLAÇ ARNAVUTLUK’TA

Türkiye’nin önde gelen ilaç firmalarından Pharmactive, Arnavutluk’ta temsilcilik açtı. Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler başta olmak üzere 34 ülkeye Türkiye’den ürün gönderen Pharmactive, daha sağlıklı toplumlar için çalışıyor.

Bülteni İndir

IVAN MARCHUK’UN ESERLERİ FOLKART GALLERY’DE

İngiliz The Daily Telegraph Gazetesi tarafından "Yaşayan 100 Büyük Dahi" arasında gösterilen Ukraynalı ressam Ivan Marchuk'un resim sergisi Folkart Gallery’de ziyarete açıldı. Marchuk’un bir defa görüldüğünde artık unutulması imkansız olarak nitelendirilen eserleri Folkart Gallery’de ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Bülteni İndir

GRAVÜRLERDE YAŞAYAN İZMİR

Folkart, kültür ve sanat alanındaki desteklerine bir yenisini daha ekledi. Kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları ile öne çıkan Folkart, İzmir’in kültür ve sanat hayatına yeni bir kitabın kazanılmasına katkı sağladı.

Bülteni İndir

CHIESI İLE PHARMACTIVE GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

İngiliz The Daily Telegraph Gazetesi tarafından "Yaşayan 100 Büyük Dahi" arasında gösterilen Ukraynalı ressam Ivan Marchuk'un resim sergisi Folkart Gallery’de ziyarete açıldı. Marchuk’un bir defa görüldüğünde artık unutulması imkansız olarak nitelendirilen eserleri Folkart Gallery’de ücretsiz olarak ziyaret edilebilecek.

Bülteni İndir

BİYOTEKNOLOJİK KARDEŞLİK

Master hücreden biyolojik ilaç geliştirme ve üretiminde, dünyada en yüksek teknolojiye sahip Güney Kore’de, yenilikçi ürünleriyle öne çıkan Polus ile global yatırım ortaklığı yapan yüzde 100 yerli sermayeli ilk Türk şirketi Pharmactive, Türkiye’de bir üretim tesisi kurma konusunda anlaşmaya vardı. Pharmactive, üretilen ürünlerin 34 ülkede satış ve pazarlama hakkını aldı.

Bülteni İndir

PHARMACTİVE AVRUPA’DA

Pharmactive İlaç son 2 yıldır çalışmalarını yürüttüğü ve kendi Ar-Ge’sinde geliştirdiği ilaçlarını AB üyesi 10 ülke sağlık otoritesinden ruhsatlandırma ve izin çalışmalarının tamamlanmasından sonra piyasalara sunuyor. Bu ülkeler arasında Avusturya, Almanya, İspanya, İtalya, Hollanda, Malta, Portekiz, İngiltere, Fransa ve Macaristan bulunuyor.

Bülteni İndir

“HAYATIN İÇİNDE” - FOLKART INCITY

“Hayat Buna Değer” sloganıyla; çevre dostu, en ileri teknoloji ile donatılmış, uluslararası standartlarda güçlü yapılar inşa ederek, sektöründe öncü rol üstlenen Folkart, Bornova Yeni Kent Bölgesi’nde yepyeni bir yaşam merkezi kuruyor.

Bülteni İndir