ETİK İLKELER


Çalışanlarımızla, müşterilerimizle, hissedarlarımızla, tedarikçilerimizle, rakiplerimizle ve toplumla ilişkilerimizi düzenleyen Etik İlkelerimiz, hayata geçirdiğimiz tüm operasyonlarımızda hedeflerimizi ve faaliyetlerimizi destekleyen kurallardır.

Tüm Grup Şirketlerimizde, “Sermaye Ötesi Değerler” olarak nitelendirilen “Güvenilirlik”, “Faydalı Olmak”, “İnsana Değer, Liyakat” ve “Küresel Rekabet” değerlerimiz kurum kültürümüzün önemli bir parçasıdır ve etik ilkelere bağlılığımızın temelini oluşturur.

Bu değerler etrafında biçimlenen Etik İlkelerimiz, grup şirketlerimiz ve paydaşlarımız arasında güvene dayalı bir ilişki kurmak için yol gösterici bir kılavuz niteliğindedir. Etik İlkelerimiz’in bilinmesi ve buna uygun olarak hareket edilmesi, tüm çalışanlarımızın öncelikli sorumluluğudur.


ETİK İLKELER

KİTAPÇIĞI

KİTAPÇIĞI İNDİR


Etik Hat Bildirim Platformuna Hoş Geldiniz


Etik Hat Bildirim, Saya ve Grup Şirketlerinde etik ilkelere ve yasalara aykırı durumların bildirilebileceği bir platformdur.

Yapacağınız bildirimlerde bilgiler, açık ve ayrıntılı bir şekilde belirtilmeli; konuya ilişkin kişi, yer ve zaman belirtilerek ve belgeler sunularak somutlaştırılmalıdır.
Yapacağınız bildirimlerde kişisel bilgilerinizi paylaşmanız zorunlu değildir. Vereceğiniz tüm bilgiler gizli tutulacaktır.

Sunduğunuz bilgiler, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ilgili mevzuata uygun olarak saklanmakta, bildirilen tüm ihlaller Saya Etik Kurulu tarafından yasalar ve kurumsal politikalar dahilinde gizlilik ilkesine uyularak değerlendirilmektedir.

Bildirilen tüm ihlaller Saya Etik Kurulu tarafından en kısa zamanda incelenerek uygun eylem ve tedbirler alınacaktır.

Bildirimleriniz için aşağıdaki formu kullanabilirsiniz.
KVKK genel aydınlatma metni için tıklayınız.

1.TEMEL BİLGİLER
Lütfen bir şirket seçiniz.
Lütfen bir grup seçiniz.
Lütfen bu alanda bir seçim yapınız.
2. BİLDİRİM DETAYLARI
Etik Hatta Özel Diğer Bildirim Kanallarımız

E-mail Adresi: etik@sayagrup.com.tr
Telefon Hattı: +90 (531 101 15 55)
Posta Adresi: Mahmutbey, Mahmutbey Mahallesi Taşocağı Yolu Caddesi, C Blok Sk. No:19/7 D:Kat : 12, 34218 Bağcılar/İstanbul