Saya Grup’un madencilik sektöründeki yolculuğu 2010 yılında “Livamine” markası ile başladı. Marka 2016 yılı başında yatırımlarını gerçekleştirmek üzere “Liva Krom İşletmeciliği Sanayi ve Ticaret A.Ş.” adı altında şirketleştirildi ve grubun en yeni üyesi olarak Saya Grup şirketleri arasındaki yerini aldı.

Şirket kurulumunu takip eden süreçte Bursa ili Harmancık ilçesine bağlı bölgede krom işletme ruhsatı sahibi olan Uludağ Harmancık Krom SAN. TIC. A.Ş şirketini satın alan Livamine, 389 hektarlık krom işletme ruhsat sahibi oldu. 2017 yılında HBA Madencilik’i satın alan Livamine, 2019 yılında da krom zenginleştirme tesisini faaliyete geçirdi.


İŞ GELİŞTİRME, AR-GE VE PAZARLAMA ÇALIŞMALARI

Livamine, satış ve pazarlama konusunda, dünyanın en büyük krom cevheri, ferrokrom üreticisi ve en büyük hammadde ticari firması olan Glencore şirketi ile partnerlik anlaşması imzaladı. Sektöründe ön sıralarda yer almak için iş geliştirme ve Ar-Ge çalışmalarına büyük önem veren Livamine 12 genel, 3 adet de ön arama ruhsatına sahiptir.

Bir yandan da krom ve diğer metalik madenler ile iş birliği potansiyeline yönelik görüşmelerine de devam eden Livamine, gelecekte ülkemizin ve dünyanın sayılı maden şirketlerinden birisi olma hedefi doğrultusunda yeni maden ocak sahibi olma çalışmalarına devam ediyor.

LIVAMINE
HAKKINDA

WEBSİTESİ

www.livamine.com

ADRES

Folkart Towers B Kule Manas Bulvarı Adalet Mahallesi Kat:38 Bayraklı / İzmir