SAYA GRUP YÖNETİM KURULUMUZ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ HAKKINDA

Haluk Sancak

1970 Siirt doğumlu olan Haluk Sancak ilk iş hayatına Pervari’de ailesinin yanında çalışarak başladı. Hedef Gıda, Hedef Ecza, Hedef Alliance şirketlerinde Mali İşler, Satış Pazarlama, Satın Alma departmanlarında çeşitli yöneticilik kademelerinde bulunan Sancak, Hedef Alliance’ın farklı bölgelerindeki şubelerinde Genel Müdürlük görevlerinde bulundu. 2006 yılında Hedef Alliance’tan ayrılan Haluk Sancak ve kardeşleri Saya Grup’u kurdu. 2006-20016 yılları arasında Saya Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Sancak, 2017 yılından itibaren Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevine devam etmektedir. Sancak ayrıca Pharmactive İlaç ve Volt Elektrik Motorları şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Folkart Yapı A.Ş., Liva Krom şirketlerinin yönetim kurulu üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

Levent Selamoğlu

1959 doğumlu olan Levent Selamoğlu, Eskişehir Maarif Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi'nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde yüksek lisans yapan Selamoğlu sırasıyla; Enka, Coca-Cola Export Corp., Ericsson Telekomünikasyon A.Ş., GlaxoSmithKline İlaçları A.Ş., Mustafa Nevzat İlaçları A.Ş.'de yöneticilik görevlerinde bulundu. Levent Selamoğlu 2015 yılından bu yana Saya Grup ve Pharmactive İlaç yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Mesut Sancak

1974 yılında Siirt’te doğdu. Hedef Gıda, Hedef Ecza, Hedef Alliance şirketlerinde çeşitli pozisyonlarda yöneticilik görevlerinde bulundu. 2004 yılında Hedef Alliance’ın Ege Bölgesi’nde yöneticilik görevini sürdüren Sancak, İzmir’de lüks konut alanındaki ihtiyacı tespit ederek inşaat sektörüne yatırım yaptı. 2006 yılında Folkart markasının temellerini atan Sancak, Folkart Yapı A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını ve Saya Grup ile Volt Elektrik Motorları’nın da yönetim kurulu üyeliğini yürütmektedir.

Metin Sancak

Yeditepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü 2004 yılında lisans derecesiyle bitiren Metin Sancak, mezuniyetinden sonra 140 yakın ülkede muhasebe, denetim, vergi ve yönetim danışmanlığı hizmeti sunan Deloitte Touche Tohmats’da çalışmaya başladı. 2010 yılından bu yana Folkart Yapı San. Tic. A.Ş’de Genel Müdürlük görevini devam ettiren Sancak, Saya Grup yönetim kurulu üyesidir.

Cem Mengi

Profesyonel iş yaşamı boyunca pek çok bankada, çeşitli üst düzey pozisyonlarda başarılı çalışmalar gerçekleştiren Cem Mengi, Finansbank, Interbank, Körfezbank, Rabobank International ve ING Bank’ ta Genel Müdür Baş Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra, Akbank’ta sırasıyla Kredi Komitesi Başkanı, Krediler ve Plasmandan Sorumlu Yönetim Kurulu Murahhas Üyelik görevlerinde bulundu. Matematik ve Fizik üzerine İngiltere’de ‘A Levels’ yapan, International University’de İşletme ve Yönetim Fakültesi’nde “Bilişim Yönetim Sistemleri” üzerine eğitim alan Cem Mengi, Saya Grup’da yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Zeki Ekinci

Yüksek öğrenimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde tamamlayan Zeki Ekinci, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl ve İlçe Teşkilatları’nda farklı görevlerde bulundu. Bitlis İli İl Tarım Müdürlüğü’nde Tarımsal Kooperatiflerden Sorumlu Şube Müdürlüğü görevini sürdürürken, tedviren önce İl Müdür Yardımcısı ve sonrasında da İl Müdürü olarak görev yaptı. 1998 yılında kamudan müdür unvanı ile emekli olan Ekinci, önce Marmara Es Ecza Deposu Genel Müdürlüğü sonrasında da Hedef Holding yapılanması çerçevesinde oluşturulan Marmara Bölgesi Bölge Direktörlüğü görevinde bulundu. Hedef Holding’in Mısır’ın en büyük dağıtım kanalı olan United Company of Pharmacists'te (UCP) şirketi ile yaptığı ortaklık sonrasında bu şirkette Hedef Holding’i temsil eden yönetim kurulu üyeliğine atanan Zeki Ekinci, 2018 yılında itibaren Saya Grup yönetim kurulu üyesi görevini devam ettirmektedir.

Kadir Erikli

1968 yılında doğan Kadir Erikli, 2006 yılında Saya Grup’a katıldı. Erikli, grup bünyesinde faaliyet gösteren iştiraklerin yeniden yapılandırılması, finansal ortak raporlama sisteminin kurulması, bütçe çalışmalarının dijitalleştirilmesi, iç denetim sisteminin kurulması gibi çalışmalarda etkin görev aldı. Halen Grup CFO olarak görev yapan, yeni yatırım alanlarının analizi, iş ortaklıkları ve şirket satın alımı konularında tecrübe ve uzmanlığa sahip olan Erikli, Saya Grup yönetim kurulu üyesidir.