SAYA GRUP YÖNETİM KURULUMUZ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ HAKKINDA

Cem Mengi

Profesyonel iş yaşamı boyunca birçok bankada, çeşitli üst düzey pozisyonlarda başarılı çalışmalar gerçekleştiren Cem Mengi, Finansbank, Interbank, Körfezbank, Rabobank International ve ING Bank’ ta Genel Müdür Baş Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra, Akbank’ta sırasıyla Kredi Komitesi Başkanı, Krediler ve Plasmandan Sorumlu Yönetim Kurulu Murahhas Üyelik görevlerinde bulundu. Matematik ve Fizik üzerine İngiltere’de ‘A Levels’ yapan, International University’de İşletme ve Yönetim Fakültesi’nde “Bilişim Yönetim Sistemleri” üzerine eğitim alan Cem Mengi, 2019 yılından bu yana Saya Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Haluk Sancak

Eğitimi süreci sonrasında profesyonel iş hayatına Hedef Grup’ta başlayan Haluk Sancak;  Hedef Gıda, Hedef Ecza ve Hedef Alliance şirketlerinde Mali İşler, Satış Pazarlama, Satın Alma departmanlarında üst düzey  yöneticilik kademelerinde bulundu. Hedef Alliance’ın farklı bölgelerindeki şubelerde Genel Müdürlük görevini de üstlenen Sancak, 2006 yılında kardeşleriyle birlikte Saya Grup’u kurdu.  Haluk Sancak, 2006-2016 yılları arasında Saya Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve 2017-2019 yılları arasında da Saya Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürdü. Halen Pharmactive İlaç ve Volt Elektrik Motorları Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Haluk Sancak; Saya Grup, Folkart, Liva Krom şirketlerinin de Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Haluk Sancak aynı zamanda İVEK ve SURDER’de de Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmektedir.

Mesut Sancak

Hedef Gıda, Hedef Ecza, Hedef Alliance şirketlerinde çeşitli pozisyonlarda yöneticilik görevlerinde bulunan Mesut Sancak, İzmir’de lüks konut alanındaki ihtiyacı tespit ederek inşaat sektörüne yatırım yaptı. 2006 yılında Folkart markasının temellerini atan Sancak, Folkart Yapı A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını ve Saya Grup ile Volt Elektrik Motorları’nın da Yönetim Kurulu Üyeliğini yürütmektedir.

Metin Sancak

Metin Sancak, Yeditepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü mezunudur. Mezuniyeti sonrasında 140 yakın ülkede muhasebe, denetim, vergi ve yönetim danışmanlığı hizmeti sunan Deloitte Touche Tohmats’da çalışan Sancak, 2010 yılından bu yana Folkart Yapı San. Tic. A.Ş’de Genel Müdürlük görevini devam ettirmektedir. Metin Sancak, Saya Grup Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

M. Levent Selamoğlu

Levent Selamoğlu, Eskişehir Maarif Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi mezunudur. İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamlayan Selamoğlu sırasıyla, Enka, The Coca-Cola Export Corp., Ericsson Telekomünikasyon A.Ş., GlaxoSmithKline İlaçları A.Ş., Mustafa Nevzat İlaçları A.Ş.'de çalışmıştır. 2015 yılı Nisan ayından bu yana Saya Grup, Folkart Yapı ve Pharmactive İlaç’da yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Zeki Ekinci

Zeki Ekinci, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl ve İlçe Teşkilatları’nda farklı görevlerde bulunan Zeki Ekinci, Bitlis İli İl Tarım Müdürlüğü’nde Tarımsal Kooperatiflerden Sorumlu Şube Müdürlüğü görevini sürdürürken tedviren önce İl Müdür Yardımcısı ve sonrasında da İl Müdürü olarak görev yaptı. 1998 yılında kamudan müdür unvanı ile emekli olan Ekinci, önce Marmara Es Ecza Deposu Genel Müdürlüğü sonrasında da Hedef Holding yapılanması çerçevesinde oluşturulan Marmara Bölgesi Bölge Direktörlüğü görevinde bulundu. Hedef Holding’in Mısır’ın en büyük dağıtım kanalı olan United Company of Pharmacists'te (UCP) şirketi ile yaptığı ortaklık sonrasında bu şirkette Hedef Holding’i temsil eden yönetim kurulu üyeliğine atanan Zeki Ekinci, 2018 yılından itibaren Saya Grup Yönetim Kurulu Üyesi görevini devam ettirmektedir.

AV. Hamit Sancak

Av. A. Hamit Sancak, İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Mezuniyeti sonrasında 2 yıl avukatlık yapan Sancak, Deloitte Touche Tohmats’da bir süre çalıştıktan sonra meslek hayatına 2010 yılı itibariyle Saya Grup’ta devam etmiştir. 2011 yılından bu yana Volt Elektrik Motorları’nda Genel Müdürlük görevini yürüten Sancak, elektrik motoru, savunma ve redüktör sektörlerindeki grup şirketlerinde de yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Av. A. Hamit Sancak Saya Grup Yönetim Kurulu Üyesi’dir

Kadir Erikli

Eğitim hayatı sonrasında farklı kurumlarda yöneticilik pozisyonlarında görev yapan Kadir Erikli, 2006 yılında Saya Grup’a katıldı. Erikli, grup bünyesinde faaliyet gösteren iştiraklerin yeniden yapılandırılması, finansal ortak raporlama sisteminin kurulması, bütçe çalışmalarının dijitalleştirilmesi, iç denetim sisteminin kurulması gibi çalışmalarda etkin görev aldı. Halen Grup CFO olarak görev yapan, yeni yatırım alanlarının analizi, iş ortaklıkları ve şirket satın alımı konularında tecrübe ve uzmanlığa sahip olan Erikli, Saya Grup Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

İlkay Gültaş

İzmir Fen Lisesi mezunu olan Dr. Gültaş, Lisans derecesini İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden, Yüksek Lisans ve Doktora derecesini ise İTÜ Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden aldı. İstanbul Kültür Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü Öğretim Elemanı, University of Cambridge ve University of Pittsburgh’da Akademik Araştırmacı pozisyonlarında bulunan Dr. Gültaş, akademik kariyerini noktalayarak ARGE Danışmanlık’ta Strateji ve Yönetim Danışmanı olarak görev aldı. Türkiye'nin ilk Tekno - Sosyal Girişimi EkleDestekle'nin kurucu ekibinde yer aldı ve İş Geliştirme birimini yönetti. Double Wings International danışmanlık şirketinde Managing Partner, Suudi Arabistan merkezli Al Bassam Group of Companies‘de Strateji ve İş Geliştirme Grup Başkanı ve YK Başkanı Başdanışmanı ve Indus Consulting’de Managing Partner olarak çalıştı. 2015 - 2017 yılları arasında İstanbul Kültür Üniversitesi Özel Sektör İşbirliği Merkezi Direktörü, Stratejik Planlama Derneği’nin kurucu Genel Sekreteri ve 2. Dönem Başkanı da olan Dr. Gültaş, halen 360 Management Consulting Group’da ve Four Rooms of Change Turkiye’de Managing Partner ve İstinye Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır. GYIAD üyesi ve GYIAD MBA Programı Eş Başkanıdır. İlkay Gültaş, Saya Grup’ta Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.