SAYA GRUP YÖNETİM KURULUMUZ
YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ HAKKINDA

Cem Mengi

Profesyonel iş yaşamı boyunca birçok bankada, çeşitli üst düzey pozisyonlarda başarılı çalışmalar gerçekleştiren Cem Mengi, Finansbank, Interbank, Körfezbank, Rabobank International ve ING Bank’ ta Genel Müdür Baş Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra, Akbank’ta sırasıyla Kredi Komitesi Başkanı, Krediler ve Plasmandan Sorumlu Yönetim Kurulu Murahhas Üyelik görevlerinde bulundu. Matematik ve Fizik üzerine İngiltere’de ‘A Levels’ yapan, International University’de İşletme ve Yönetim Fakültesi’nde “Bilişim Yönetim Sistemleri” üzerine eğitim alan Cem Mengi, 2019 yılından bu yana Saya Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Haluk Sancak

Eğitimi süreci sonrasında profesyonel iş hayatına Hedef Grup’ta başlayan Haluk Sancak; Hedef Gıda, Hedef Ecza ve Hedef Alliance şirketlerinde Mali İşler, Satış Pazarlama, Satın Alma departmanlarında üst düzey yöneticilik kademelerinde bulundu. Hedef Alliance’ın farklı bölgelerindeki şubelerde Genel Müdürlük görevini de üstlenen Sancak, 2006 yılında kardeşleriyle birlikte Saya Grup’u kurdu. Haluk Sancak, 2006-2016 yılları arasında Saya Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve 2017-2019 yılları arasında da Saya Grup Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürdü. Halen Pharmactive İlaç Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Haluk Sancak; Saya Grup, İVEK ve SURDER’de de yönetim kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

Mesut Sancak

Hedef Gıda, Hedef Ecza, Hedef Alliance şirketlerinde çeşitli pozisyonlarda yöneticilik görevlerinde bulunan Mesut Sancak, İzmir’de lüks konut alanındaki ihtiyacı tespit ederek inşaat sektörüne yatırım yaptı. 2006 yılında Folkart markasının temellerini atan Sancak, Folkart Yapı A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını ve Saya Grup ile Volt Elektrik Motorları’nın da Yönetim Kurulu Üyeliğini yürütmektedir.

Metin Sancak

Metin Sancak, Yeditepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nü mezunudur. Mezuniyeti sonrasında 140 yakın ülkede muhasebe, denetim, vergi ve yönetim danışmanlığı hizmeti sunan Deloitte Touche Tohmats’da çalışan Sancak, 2010 yılından bu yana Folkart Yapı San. Tic. A.Ş’de Genel Müdürlük görevini devam ettirmektedir. Metin Sancak, Saya Grup Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

M. Levent Selamoğlu

Levent Selamoğlu, Eskişehir Maarif Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi mezunudur. İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde yüksek lisansını tamamlayan Selamoğlu sırasıyla, Enka, The Coca-Cola Export Corp., Ericsson Telekomünikasyon A.Ş., GlaxoSmithKline İlaçları A.Ş., Mustafa Nevzat İlaçları A.Ş.'de çalışmıştır. 2015 yılı Nisan ayından bu yana Saya Grup, Folkart Yapı ve Pharmactive İlaç’da yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Zeki Ekinci

Zeki Ekinci, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur. Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl ve İlçe Teşkilatları’nda farklı görevlerde bulunan Zeki Ekinci, Bitlis İli İl Tarım Müdürlüğü’nde Tarımsal Kooperatiflerden Sorumlu Şube Müdürlüğü görevini sürdürürken tedviren önce İl Müdür Yardımcısı ve sonrasında da İl Müdürü olarak görev yaptı. 1998 yılında kamudan müdür unvanı ile emekli olan Ekinci, önce Marmara Es Ecza Deposu Genel Müdürlüğü sonrasında da Hedef Holding yapılanması çerçevesinde oluşturulan Marmara Bölgesi Bölge Direktörlüğü görevinde bulundu. Hedef Holding’in Mısır’ın en büyük dağıtım kanalı olan United Company of Pharmacists'te (UCP) şirketi ile yaptığı ortaklık sonrasında bu şirkette Hedef Holding’i temsil eden yönetim kurulu üyeliğine atanan Zeki Ekinci, 2018 yılından itibaren Saya Grup Yönetim Kurulu Üyesi görevini devam ettirmektedir.

AV. Hamit Sancak

Avukat A. Hamit Sancak, İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Mezuniyeti sonrasında 2 yıl avukatlık yapan Sancak, Deloitte Touche Tohmats’da bir süre çalıştıktan sonra meslek hayatına 2010 yılı itibariyle Saya Grup’ta devam etmiştir. 2011 yılından bu yana Volt Elektrik Motorları’nda Genel Müdürlük görevini yürüten Sancak, 2022 yılı itibariyle Volt Elektrik Motorları Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atanmıştır. Aynı zamanda Volt Redüktör Genel Müdürlüğü görevini de yürüten Avukat A. Hamit Sancak, Volt Teknoloji ve Saya Grup yönetim kurulu üyesidir.

Kadir Erikli

Eğitim hayatı sonrasında farklı kurumlarda yöneticilik pozisyonlarında görev yapan Kadir Erikli, 2006 yılında Saya Grup’a katıldı. Erikli, grup bünyesinde faaliyet gösteren iştiraklerin yeniden yapılandırılması, finansal ortak raporlama sisteminin kurulması, bütçe çalışmalarının dijitalleştirilmesi, iç denetim sisteminin kurulması gibi çalışmalarda etkin görev aldı. Halen Saya Grup’da Mali İşler Direktörü olarak görev yapan, yeni yatırım alanlarının analizi, iş ortaklıkları ve şirket satın alımı konularında tecrübe ve uzmanlığa sahip olan Erikli, Saya Grup Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Rıdvan Özdemir

Eğitim süreci sonrasında profesyonel iş hayatına Türkiye Halk Bankası’nda başlayan Rıdvan Özdemir, 2006 yılı itibariyle Folkart Yapı Finans Müdürü olarak Saya Ailesi’ne katıldı. Rıdvan Özdemir, Folkart Yapı’da sırasıyla finans müdürlüğü, finans koordinatörlüğü, mali işler genel müdür yardımcılığı ve Saya Grup’da ise finans ve hazine direktörlüğü görevlerinde bulundu. Halen mali işler Folkart Genel Müdür Yardımcılığı ve Saya Grup Finans ve Hazine Direktörlüğü görevlerini devam ettiren Rıdvan Özdemir, Volt Redüktör ve Saya Grup yönetim kurullarında yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.